Българският ансамбъл по художествена гимнастика изигра фантастично съчетанието си с пет топки

Отлично начало за България на провеждащата се в руския град Казан Световна купа по художествена гимнастика, предаде БГНЕС.

Боряна Калейн е в позиция за медал от многобоя. Тя е на трето място след изпълнението на първите два уреда (обръч и топка) след сестрите Дина и Арина Аверини. Другата ни представителка Катрин Тасева заема пето място във временното класиране.

Снимка: БФХГ/Facebook

Определиха състава на гимнастичките ни за Световното първенство в Баку

И двете ни представителки в индивидуалното влизат във финалите и на двата уреда. Боряна Калейн влиза с втора оценка на обръч (21.150) и трета на топка (20.950), докато Катрин Тасева с четвърта на топка (20.550) и седма оценка на обръч (19.950).

Малко след това пък българският ансамбъл по художествена гимнастика изигра фантастично съчетанието си с пет топки и с оценка от 29.000, толкова, колкото имат и домакините от Русия, се класира за финалите на уреда в неделя.

В събота Боряна Калейн и Катрин Тасева ще играят бухалки и лента, а ансамбълът - съчетанието с три обръча и два чифта бухалки.

Новините на NOVA - вече и в Instagram, последвайте ни.  За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК.